Etiket - Kutu ve Ambalaj

Özzirve Form Ofset Matbaa / Turgutlu - MANİSA

Etiket - Kutu ve Ambalaj

Ambalaj

Ambalaj içine konulan ürünü koruyan, en temiz ve en güvenilir koşullarda size ulaşmasını sağlayan, taşınmasını ve depolanmasını kolaylaştıran değerli bir malzemedir. Bir ambalajın temel fonksiyonları:

  • İçermek
  • Korumak/Muhafaza etmek
  • Taşımak
  • Bilgi vermek
  • Satmak

olarak özetlenebilir.

Etiket

Etiket, ürün ile ilgili özet bilgileri içeren, değişik boyutlarda sade veya çok renkli düzenlenen, tanıtım ve bilgi amaçlı üründür. Etiket tasarımı uygulaması ve görüntüsü ile ürün satışında önemli etkenlerden biri haline gelmiştir. Unutulmamalı ki etiket, önemli bir pazarlama aracıdır ve pek çok ünlü marka, başarılarını, özenle hazırlattıkları etiketlere borçludur.Yapıştığı yüzeye ve kullanım alanlarına göre çok değişik özelliklerde malzemelere baskı yapılabilmektedir.

Kutu

Bir ürün satışı yapıyorsanız bu sattığınız ürün ev eşyası, hediyelik eşya yada herhangi bir ürün de olabilir. Fakat sattığınız ürünü bir kutu tasarımı olmadan satamazsınız. Daha doğrusu sattığınız ürüne doğru bir kutu tasarımı ile ürünü alan kişiyi sürekli müşteriniz olmasını sağlayabilirsiniz. Özetlemek gerekirse eğer bir yiyecek satıyorsanız yiyeceği koyduğunuz kutu tasarımı , ambalaj tasarımı ürünü alan kişinin iştahını daha da kabartmalı. Kutu tasarımı demek poşetinizin yada ambalajınızın üzerine logoyu yapıştırmak değildir. Kutu tasarımınız farklı olmalıdır. Turgutlu Özzirve Matbaa yaptığı ambalaj tasarımlarında, kutu tasarımlarında size ait görselleri, sloganları ve diğer metaryelleriniz doğru bir şekilde bir araya getirip ve oluşan kutu tasarımınızla müşterilerinizin sizi hafızasına not etmesinde büyül rol oynamaktadır.

Özzirve Matbaa Turgutlu, Manisa ve tüm Türkiye 'de her türlü ambalaj, kutu ve etiket ihtiyaçlarınız için profesyonel çözümler sunar.

Özzirve Form Ofset Matbaa