Logo Tasarımı

Özzirve Form Ofset Matbaa / Turgutlu - MANİSA

Logo Tasarım

Logonuz, işletmenizin yüzüdür. İnsanlar logonuzu görür görmez, nasıl bir marka olduğunuza dair bazı fikirler edinirler. Bu nedenle logo hem karakteristik olmalı hem de şirketinizi anlatmalı. Logo tasarım birçok açıdan firmanıza fayda sağladığı için de logo tasarım üzerine çok düşünülmesi ve özen gösterilmesi gereken bir konudur.

Logonuz işinizin tutarlı olması gereken parçalarından sadece biridir. Profesyonel bir logo tasarım rekabetçi bir pazarda kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olur. Ayrıca kimsenin bire bir kopyalayamayacağı, kopyalamaya çalışsa da ancak aslını yaşatacağı parçası logonuzdur.

Aynı zamanda logonuzu markanızın kalbi olarak da düşünebilirsiniz, çünkü potansiyel müşterilerin sizinle çalışıp çalışmama kararını vermelerinde logonuz önemli bir etkiye sahiptir.

Logo Tasarım Çeşitleri

Temel biçim bakımında ele alacak olursak 3 çeşit ana logo tasarım çeşidi olduğunu söyleyebiliriz.

  • Yazı
  • Yazı + Sembol
  • Sembol

Oluşturmaya karar verdiğiniz logonun türüne bakılmaksızın, daima aşağıdaki özellikleri barındıran bir logo yapmaya çalışmalısınız;

  • Komplike Olmayan: Aşırı karmaşık bir logo yerine sade bir logo tasarlamanızda fayda var. Özellikle konu logo tasarımı olduğunda, sade tasarım daha başarılı olarak düşünülebilir.
  • Akılda Kalıcı: Logonuz, dışarıdan bakanlar için şirketinizin görsel bir temsilidir. İyi bir logo tasarımı hızlı bir izlenim bırakabilmeli ve akılda kalıcı olmalıdır.
  • Uzun Ömürlü: İyi bir logo zamana meydan okuyabilmelidir. 10, 20, 30 belki de daha uzun yıllar ayakta kalabilmek için sadece günümüzün trendi olan ve ileride modası geçebilecek simge ve yazı biçimlerinden kaçının.
  • Esnek: İyi bir logo, çeşitli ortamlarda ve uygulamalarda kendinden bir şeyler kaybetmemelidir. Örneğin, farklı boyutlarda ve farklı renkteki zeminlerde kalitesini korumalıdır.

Turgutlu Özzirve Matbaa olarak sizlere en uygun, firmanızı en iyi şekilde tanıtacak, uzman grafiker kadromuz ile size en uygun logoyu tasarlıyoruz.

Özzirve Form Ofset Matbaa